Poznajcie atrakcje naszej okolicy

Plaża

Jastrzębia Góra to popularna miejscowość wypoczynkowa wśród turystów z całej Polski. Główną atrakcją tego miejsca jest plaża. Od strony zachodniej jest ona piaszczysta, strona wschodnia jest w większości kamienista. Plażę od miasta oddziela klifowe wybrzeże. 

W niektórych miejscach plaża osiąga szerokość 200 metrów. To sprawia, że w sezonie można na niej spotkać wielu turystów.

Promenada światowida

W sezonie miejsce to jest najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. To tutaj turyści mogą dobrze zjeść, posłuchać muzyki, potańczyć, a także spędzić dzień ze swoimi pociechami korzystając z oferty parków zabaw czy sklepików z drobiazgami. Przy promenadzie znajduje się skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu promenady zlokalizowane jest zejście na plażę.

Gwiazda północy

Kamienny obelisk “Gwiazda Północy” został ustawiony inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry. Kamień znajduje się w najbardziej wysuniętym na północ punkcie linii brzegowej polskiego wybrzeża.

Obelisk zlokalizowany jest przy ulicy Norwida, tuż przy klifowym wybrzeżu. Do Gwiazdy Północy można również dojść przez nadmorski las, od strony ulicy Rozewskiej.

Klifowe wybrzeże

W Jastrzębiej Górze znajduje się najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Klif został nazwany Jastrzębskim klifem, najprawdopodobniej dla przypomnienia o dominującym niegdyś nad Jastrzębią Górą i przybrzeżnymi klifami - jastrzębiu. 

Wysokość klifu wynosi 33 metry. Turyści chętnie wybierają to miejsce na spacery, podczas których mogą podziwiać niezapomniane zachody słońca. 

Lisi Jar

Jest to część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wąwóz ciągnie się wąskim pasem do wybrzeża Bałtyku. Jego głębokość w niektórych miejscach sięga nawet 50 metrów. Zbocza wąwozu porośnięte są przez ponad stuletnie buki. Niegdyś wąwóz miał około 10 kilometrów długości, jednak niszczycielskie działanie morza sprawiło, że dziś jego długość to tylko 350 metrów.  

Legenda

Według legendy, u wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset wybudował pierwsze w Polsce schronisko turystyczne “Nad Lisim Jarem”. W jego pobliżu usytuował obelisk upamiętniający legendę, jakoby Zygmunt III Waza wylądował w Lisim Jarze po nieudanej wyprawie po koronę Szwecji.

Dom Whisky - atrakcja dla dorosłych

Jest to miejsce stworzone z miłości do tradycji, jaka wytworzyła się wokół osobliwości i charakteru whisky. W Domu Whisky, oprócz skosztowania różnych rodzajów tytułowego trunku, można zakupić ten, który smakował najbardziej. Pierwszymi Ambasadorami Domu Whisky są Marcin Chojnacki i Szymon Guz, którzy zajmują się przekazywaniem swojej wiedzy odwiedzającym to wyjątkowe miejsce. Co roku, pod koniec sierpnia w Jastrzębiej Górze odbywa się Festiwal Whisky, który przyciąga fanów trunku z całej Polski.

Kontakt

menu